Dress & Shoes
от Wiki
(→Технология на работа) |
(→Особености) |
||
Ред 15: | Ред 15: | ||
== Особености == | == Особености == | ||
- | За да работи настоящата технология е необходимо да има инсталиран Excel | + | За да работи настоящата технология, е необходимо да има инсталиран Excel (версия 2003 или по-висока) и да са разрешени макросите. |
<br/>Технологията позволява създаването на няколко последователни пакета от номенклатури, като това силно улеснява въвеждането на огромни списъци от данни. | <br/>Технологията позволява създаването на няколко последователни пакета от номенклатури, като това силно улеснява въвеждането на огромни списъци от данни. | ||
<br/>Максималното количество на едновременно въведени артикули е 5 000. | <br/>Максималното количество на едновременно въведени артикули е 5 000. |
Версия от 09:05, 10 юли 2012
Microinvest предлага механизъм за автоматично дефиниране на разнообразие от стоки по размери, модели и цветове. Чрез допълнителен Excel файл се създава дървовидна номенклатура със стоки по предварително зададени параметри. Тази номенклатура се импортира в програмата и се добавя към съществуващата.
Съдържание |
Преимущества
Предложената технология решава задачите с дефиниране и проследяване на сходни артикули с различни характеристики. Технологията позволява моделиране на параметрите преди тяхното въвеждане в програмата. Импортът на данни може да се направи едва тогава, когато се постигне оптималното разпределение на стоките. По този начин се спестява евентуално въвеждане и изтриване на неудачно дефинираните номенклатури.
Технология на работа
Технологията на работа е лесна и включва изпълнението на 5 стъпки:
- Сваляне на Excel файл с макроси за автоматично дефиниране на стоки в него;
- Попълване на основните параметри на стоките (име, размери, цена и други);
- Изпълнение на автоматичен макрос за създаване на номенклатурата;
- Ако има допълнителни стоки, се повтарят стъпки 2 и 3;
- Запис на файла и импорт на данните в Microinvest Склад Pro.
Повечето от стъпките са автоматизирани и не се нуждаят от специални технически умения. Импортът на данните се настройва сам, като програмата сама попълва необходимите параметри.
Особености
За да работи настоящата технология, е необходимо да има инсталиран Excel (версия 2003 или по-висока) и да са разрешени макросите.
Технологията позволява създаването на няколко последователни пакета от номенклатури, като това силно улеснява въвеждането на огромни списъци от данни.
Максималното количество на едновременно въведени артикули е 5 000.
Download
Посоченият файл може да бъде свален от следния адрес: Dress And Shoes
Желателно е файлът да бъде маркиран като Read-Only и всички промени да се записват по различни имена за защита срещу евентуална припокриване на данните.